| Added by |
STOICAN EUGEN
|
| Mintage | 23,168,000 |
| Diameter | 27.00 mm |
| Thickness | 1.95 mm |
| Weight | 7.0000 g |
| Material | Bi-metallic Bronzital and Acmonital |
| Orientation | Coin |
| Mint | Brazil - Rio de Janeiro (R) |
| Edge Type | plain and reeded in segments |
|
Catalog prices *what it means? |
XF $3.40 UNC $7.60 |