| Added by |
max
|
| Catalog code | KM#2.3 |
| Mintage | 22,200 |
| Mintage BU | 22,000 |
| Mintage Proof | 3,000 |
| Diameter | 17.00 mm |
| Thickness | 1.70 mm |
| Weight | 0.7400 g |
| Material | Aluminum |
| Orientation | Medal |
| Mint | Czech Republic - Jablonec nad Nissou (Crowned B) |
| Edge Type | reeded |
| Designer | Jaroslav Bejvi |
|
Catalog prices *what it means? |
XF $0.30 UNC $0.40 Proof $7.50 |