| Added by |
STOICAN EUGEN
|
| Catalog code | KM#4 |
| Mintage | 10,545,673 |
| Mintage Proof | 3,000 |
| Diameter | 24.50 mm |
| Thickness | 2.55 mm |
| Weight | 7.6200 g |
| Material | Copper plated Steel |
| Orientation | Medal |
| Mint | Czech Republic - Jablonec nad Nissou (Crowned B) |
| Edge Type | reeded |
| Designer | Ladislav Kozák |
|
Catalog prices *what it means? |
UNC $2.10 |