| Added by |
STOICAN EUGEN
|
| Catalog code | KM#771.3 |
| Mintage | 7,883,903 |
| Diameter | 30.20 mm |
| Thickness | 1.50 mm |
| Weight | 10.0000 g |
| Material | Bronze |
| Orientation | Coin |
| Mint | France - Strassburg (BB) |
| Edge Type | plain |
| Designer | Jacques-Jean Barre |
|
Catalog prices *what it means? |
VG $2.60 F $5.20 VF $12.00 XF $54.00 |