| Added by |
Alexandru Cociuba
|
| In personal collections | 8 |
| Catalog code | KM#106 |
| Mintage | 26,662,000 |
| Diameter | 19.25 mm |
| Thickness | 1.52 mm |
| Weight | 3.2500 g |
| Material | Bronze |
| Orientation | Medal |
| Mint | Germany - Munich (D) |
| Edge Type | plain |
| Designer | Adolf Jäger |
|
Catalog prices *what it means? |
F $0.10 VF $1.50 XF $7.00 UNC $9.00 |