| Added by |
STOICAN EUGEN
|
| Catalog code | KM#183 |
| Mintage | 7,000,000 |
| Mintage BU | 5,000 |
| Diameter | 21.25 mm |
| Thickness | 1.67 mm |
| Weight | 3.9200 g |
| Material | Copper plated Steel |
| Orientation | Medal |
| Mint | Greece - Athens (National Mint, Anthemion) |
| Edge Type | plain |
| Designer | Maria Andonatou, Geórgios Stamatópoulos / Luc Luycx |
|
Catalog prices *what it means? |
XF $0.31 UNC $0.52 BU $10.00 |