| Added by |
Bart Perdieus
|
| Catalog code | Y#96.2 |
| Mintage | 300,880,000 |
| Mintage Proof | 250,000 |
| Diameter | 22.00 mm |
| Thickness | 1.51 mm |
| Weight | 3.7500 g |
| Material | Brass |
| Orientation | Medal |
| Mint | Japan - Osaka |
| Edge Type | plain |
| Catalog prices | No catalog prices set yet |