| Added by |
ollenknumis
|
| Catalog code | KM#82 |
| Mintage | 4,040,021 |
| Diameter | 38.00 mm |
| Thickness | 2.50 mm |
| Weight | 25.0000 g |
| Material | Silver 0.9430 |
| Orientation | Coin |
| Mint | Netherlands - Royal Dutch Mint |
| Edge Type | plain with inscription |
| Edge Inscription | ★ GOD ★ ZY ★ MET ★ ONS |
| Designer | Johannes Petrus Schouberg |
| Catalog prices | No catalog prices set yet |