| Added by |
Alexandru Constantinescu
|
| In personal collections | 9 |
| Catalog code | KM#2 |
| Diameter | 21.72 mm |
| Thickness | 1.80 mm |
| Weight | 4.1500 g |
| Material | Bronze |
| Orientation | Coin |
| Mint | Canada - Royal Canadian Mint - Winnipeg |
| Edge Type | plain |
| Designer | Richard Renninger & William Shoyer |
|
Catalog prices *what it means? |
F $0.15 VF $0.25 XF $0.45 UNC $1.25 |