| Added by |
STOICAN EUGEN
|
| Mintage | 10,000,000 |
| Diameter | 25.50 mm |
| Thickness | 2.00 mm |
| Weight | 7.3200 g |
| Material | Nickel-Brass |
| Orientation | Coin |
| Mint | Peru - Lima |
| Edge Type | reeded |
| Designer | Felipe Escalante Chuñocca |
|
Catalog prices *what it means? |
XF $8.30 UNC $8.70 |