| Added by |
Ryo
|
| Catalog code | KM#935 |
| Mintage | 27,900 |
| Diameter | 33.00 mm |
| Thickness | 2.00 mm |
| Weight | 13.5000 g |
| Material | Silver 0.5000 |
| Orientation | Medal |
| Mint | Portugal - Lisbon |
| Edge Type | reeded |
| Designer | Jorge Silva |
| Catalog prices | No catalog prices set yet |