| Added by |
Iordache Gabriel
|
| In personal collections | 9 |
| Catalog code | KM#29a |
| Mintage | 9,020,000 |
| Diameter | 21.00 mm |
| Thickness | 1.60 mm |
| Weight | 4.2000 g |
| Material | Copper-Nickel |
| Orientation | Medal |
| Mint | Switzerland - Bern |
| Edge Type | plain |
| Designer | Karl Schwenzer & Karl Friedrich Voigt |
|
Catalog prices *what it means? |
F $0.50 VF $1.00 XF $4.00 UNC $20.00 |