| Added by |
STOICAN EUGEN
|
| Mintage | 10,000,000 |
| Mintage BU | 20,000 |
| Diameter | 23.50 mm |
| Thickness | 2.30 mm |
| Weight | 6.4000 g |
| Material | Nickel |
| Orientation | Medal |
| Mint | Ukraine - Kiev |
| Edge Type | reeded |
| Designer | Volodymyr Demianenko / Volodymyr Demianenko,Alisa , Tetiana Baluta |
|
Catalog prices *what it means? |
XF $4.60 UNC $5.20 BU $55.00 |