| Added by |
Ryo
|
| Diameter | 26.49 mm |
| Thickness | 2.00 mm |
| Weight | 8.1000 g |
| Material | -I do not know- |
| Orientation | Coin |
| Mint | United States of America - Denver (D) |
| Edge Type | plain with inscription |
| Edge Inscription | 2026 DE PLURIBUS UNUM |
| Designer | Glenna Goodacre / Craig Campbell & Beth Zaikin |
| Catalog prices | No catalog prices set yet |