| Added by |
STOICAN EUGEN
|
| Catalog code | KM#811 |
| Mintage | 59,400,000 |
| Diameter | 24.26 mm |
| Thickness | 1.75 mm |
| Weight | 5.6700 g |
| Material | Copper-Nickel Clad Copper |
| Orientation | Coin |
| Mint | United States of America - Denver (D) |
| Edge Type | reeded |
| Designer | Elana Hagler, Craig A. Campbell / Laura Gardin Fraser |
|
Catalog prices *what it means? |
XF $2.60 UNC $5.60 |