| Added by |
Ryo
|
| Catalog code | KM#101 |
| Mintage | 4,897,400 |
| Diameter | 21.00 mm |
| Thickness | 1.50 mm |
| Weight | 3.5200 g |
| Material | Zinc |
| Orientation | Medal |
| Mint | Germany - Muldenhutten (E) |
| Edge Type | plain |
| Designer | Otto Vogt, Hans Herbert Schweitzer |
| Catalog prices | No catalog prices set yet |