| Added by |
Ryo
|
| Catalog code | KM#49 |
| Mintage | 1,333,349 |
| Diameter | 20.00 mm |
| Thickness | 1.50 mm |
| Weight | 3.5100 g |
| Material | Nickel |
| Orientation | Medal |
| Mint | Germany - Hamburg (B,J) |
| Edge Type | reeded |
| Catalog prices | No catalog prices set yet |