| Added by |
Bart Perdieus
|
| In personal collections | 8 |
| General Description | square coin |
| Catalog code | KM#16 |
| Mintage | 227,210,000 |
| Diameter | 22.00 mm |
| Thickness | 1.70 mm |
| Weight | 4.0500 g |
| Material | Copper-Nickel |
| Orientation | Medal |
| Mint | India - Calcutta |
| Edge Type | plain |
|
Catalog prices *what it means? |
F $0.60 VF $1.20 XF $2.00 UNC $4.00 |