| Added by |
Bart Perdieus
|
| Face value | 55 + 25 Cent |
| Catalog code (Michel) | NL 1307A |
| Catalog code (Scott) | NL B623 |
| Catalog code | Yvert et Tellier NL 1277 Stanley Gibbons NL 1494 AFA number NL 1304 NVPH NL 1363B Unificato NL 1277A |
| Stamp colour | multicolour |
| Stamp use | Semi Postal stamp |
| Print run | 2.586.527 |
| Issue date | 12/11/1986 |
| Designer | René van Raalte |
| Paper type | phosphorescent |
| Print technique | Offset lithography |
| Printed by | Joh. Enschedé |
| Perforation | 14 x 12¾ |
| Height | 26.00 mm |
| Width | 36.00 mm |
| Catalog prices | No catalog prices set yet |