| Added by |
Bart Perdieus
|
| Face value | 70 + 35 Cent |
| Catalog code (Michel) | NL 1492A |
| Catalog code (Scott) | NL B674 |
| Catalog code | Yvert et Tellier NL 1456 Stanley Gibbons NL 1697 NVPH NL 1575A Unificato NL 1462A |
| Stamp colour | multicolour |
| Stamp use | Semi Postal stamp |
| Print run | 1.554.837 |
| Issue date | 17/11/1993 |
| Designer | Prof. R.D. Oxenaar |
| Paper type | phosphorescent |
| Print technique | Offset lithography |
| Printed by | Joh. Enschedé |
| Perforation | comb 13¼ x 12¾ |
| Height | 26.00 mm |
| Width | 37.00 mm |
| Catalog prices | No catalog prices set yet |