| Added by |
Bart Perdieus
|
| Face value | 70 + 35 Cent |
| Catalog code (Michel) | NL 1525A |
| Catalog code (Scott) | NL B683 |
| Catalog code | Yvert et Tellier NL 1489 Stanley Gibbons NL 1744 AFA number NL 1527 NVPH NL 1624A Unificato NL 1495A |
| Stamp colour | multicolour |
| Stamp use | Semi Postal stamp |
| Print run | 1.485.074 |
| Issue date | 09/11/1994 |
| Designer | Margriet Heymans |
| Paper type | phosphorescent |
| Print technique | Offset lithography |
| Printed by | Joh. Enschedé |
| Perforation | comb 13¼ x 12¾ |
| Height | 26.00 mm |
| Width | 37.00 mm |
| Catalog prices | No catalog prices set yet |