| Added by |
Bart Perdieus
|
| Face value | 75 + 35 Cent |
| Catalog code (Michel) | NL 1373A |
| Catalog code (Scott) | NL B649 |
| Catalog code | Yvert et Tellier NL 1343 Stanley Gibbons NL 1564 AFA number NL 1375 NVPH NL 1437A Unificato NL 1343A |
| Stamp colour | multicolour |
| Stamp use | Semi Postal stamp |
| Print run | 2.348.315 |
| Issue date | 08/11/1989 |
| Designer | Anthon Beeke |
| Paper type | phosphorescent |
| Print technique | Offset lithography |
| Printed by | Joh. Enschedé |
| Perforation | 13¼ x 12¾ |
| Height | 26.00 mm |
| Width | 36.00 mm |
| Catalog prices | No catalog prices set yet |