| Added by |
Bart Perdieus
|
| Face value | 75 + 35 Cent |
| Catalog code (Michel) | NL 1394A |
| Catalog code (Scott) | NL B655 |
| Catalog code | Yvert et Tellier NL 1364 Stanley Gibbons NL 1585 AFA number NL 1396 NVPH NL 1459A Unificato NL 1364A |
| Stamp colour | multicolour |
| Stamp use | Semi Postal stamp |
| Print run | 2.566.670 |
| Issue date | 07/11/1990 |
| Designer | Jan Bolle |
| Paper type | phosphorescent |
| Print technique | Offset lithography |
| Printed by | Joh. Enschedé |
| Perforation | 13¼ x 12¾ |
| Height | 26.00 mm |
| Width | 36.00 mm |
| Catalog prices | No catalog prices set yet |