| Added by |
Bart Perdieus
|
| Face value | 80 + 40 Cent |
| Catalog code (Michel) | NL 1526A |
| Catalog code (Scott) | NL B684 |
| Catalog code | Yvert et Tellier NL 1490 Stanley Gibbons NL 1745 AFA number NL 1528 NVPH NL 1625A Unificato NL 1496A |
| Stamp colour | multicolour |
| Stamp use | Semi Postal stamp |
| Print run | 1.593.109 |
| Issue date | 09/11/1994 |
| Designer | Margriet Heymans |
| Paper type | phosphorescent |
| Print technique | Offset lithography |
| Printed by | Joh. Enschedé |
| Perforation | comb 12¾ x 13¼ |
| Height | 37.00 mm |
| Width | 26.00 mm |
| Catalog prices | No catalog prices set yet |