| Added by |
Bart Perdieus
|
| Face value | 65 + 25 Cent |
| Catalog code (Michel) | NL 1238A |
| Catalog code (Scott) | NL B591 |
| Catalog code | Yvert et Tellier NL 1208 Stanley Gibbons NL 1426A AFA number NL 1240 NVPH NL 1291 Unificato NL 1208 |
| Stamp colour | multicolor |
| Stamp use | Semi Postal stamp |
| Print run | 2.780.919 |
| Issue date | 30/08/1983 |
| Designer | Jan van Toorn |
| Paper type | phosphorescent paper |
| Print technique | photogravure |
| Printed by | Joh. Enschedé |
| Perforation | comb 12¾ x 14 |
| Height | 37.00 mm |
| Width | 26.00 mm |
| Catalog prices | No catalog prices set yet |