| Added by |
Bart Perdieus
|
| Face value | 65 + 35 Cent |
| Catalog code (Michel) | NL 1324A |
| Catalog code (Scott) | NL B630 |
| Catalog code | Yvert et Tellier NL 1294 Stanley Gibbons NL 1512A AFA number NL 1326 NVPH NL 1382 Unificato NL 1294 |
| Stamp colour | multicolour |
| Stamp use | Semi Postal stamp |
| Print run | 1.753.342 |
| Issue date | 01/09/1987 |
| Designer | Max Kisman |
| Paper type | phosphorescent paper |
| Print technique | photogravure |
| Printed by | Joh. Enschedé |
| Perforation | comb 14 x 12¾ |
| Height | 26.00 mm |
| Width | 36.00 mm |
| Catalog prices | No catalog prices set yet |