| Added by |
Bart Perdieus
|
| Face value | 70 + 30 Cent |
| Catalog code (Michel) | NL 1239A |
| Catalog code (Scott) | NL B592 |
| Catalog code | Yvert et Tellier NL 1209 Stanley Gibbons NL 1427A AFA number NL 1241 NVPH NL 1292 Unificato NL 1209 |
| Stamp colour | multicolor |
| Stamp use | Semi Postal stamp |
| Print run | 3.079.136 |
| Issue date | 30/08/1983 |
| Designer | Jan van Toorn |
| Paper type | phosphorescent paper |
| Print technique | photogravure |
| Printed by | Joh. Enschedé |
| Perforation | comb 12¾ x 14 |
| Height | 37.00 mm |
| Width | 26.00 mm |
| Catalog prices | No catalog prices set yet |