| Added by |
Bart Perdieus
|
| Face value | 70 + 35 Cent |
| Catalog code (Michel) | NL 1447A |
| Catalog code (Scott) | NL B666 |
| Catalog code | Yvert et Tellier NL 1411 Stanley Gibbons NL 1651 AFA number NL 1448 NVPH NL 1533 Unificato NL 1417 |
| Stamp colour | multicolour |
| Stamp use | Semi Postal stamp |
| Print run | 1.519.773 |
| Issue date | 08/09/1992 |
| Designer | Pierre Bernard |
| Paper type | phosphorescent paper |
| Print technique | Offset lithography |
| Printed by | Joh. Enschedé |
| Perforation | 13¼ x 12¾ |
| Height | 26.00 mm |
| Width | 37.00 mm |
| Catalog prices | No catalog prices set yet |