| Added by |
Bart Perdieus
|
| Face value | 80 + 40 Cent |
| Catalog code (Michel) | NL 1448A |
| Catalog code (Scott) | NL B667 |
| Catalog code | Yvert et Tellier NL 1412 Stanley Gibbons NL 1652 AFA number NL 1449 NVPH NL 1534 Unificato NL 1418 |
| Stamp colour | multicolour |
| Stamp use | Semi Postal stamp |
| Print run | 2.005.126 |
| Issue date | 08/09/1992 |
| Designer | Pierre Bernard |
| Paper type | phosphorescent paper |
| Print technique | Offset lithography |
| Printed by | Joh. Enschedé |
| Perforation | 13¼ x 12¾ |
| Height | 37.00 mm |
| Width | 26.00 mm |
| Catalog prices | No catalog prices set yet |